Komplexní rehabilitace

Pacientům s RS nebo jiným demyelinizačním onemocněním je v RS centru nabízena možnost komplexní ambulantní rehabilitace (vlastní fyzioterapie, ergoterapie a možnost konzultace logopeda). Fyzioterapie se zaměřuje především na neurologické postižení specifické pro RS (poruchy chůze, rovnováhy, porušená koordinace atd). Ergoterapeut se specializuje na trénink funkce ruky, trénink konkrétních dovedností běžného denního života a může také poradit s výběrem vhodných kompenzačních pomůcek. Kromě individuálního cvičení nabízí pacientům také skupinové cvičení v tělocvičně Neurologické kliniky VFN (Viničná 9). Aktuální rozvrh je na nástěnce RS centra nebo přímo na rehabilitaci. Pro objednání na rehabilitaci (fyzioterapii, ergoterapii) je nutný předpis ošetřujícího lékaře, který se odevzdá na recepci nebo přímo na pracoviště rehabilitace RS centra (dveře č. 9).

Možnost konzultace nutriční terapeutky je ve čtvrtek nebo v pátek, objednání na email: jirina.hendrychova@vfn.cz

Psychologové RS centra se věnují především komplexnímu neuropsychologickému vyšetření. Poskytována je také psychoterapie, která je dlouhodobě podporována Nadačním fondem Impuls (Podpořte nás (nfimpuls.cz)) s malou spoluúčastí pacienta. Pro případné objednání na konzultaci, vyšetření nebo psychoterapii využijte email: rscentrum-psychologie@vfn.czVe spolupráci psychoterapeuta a fyzioterapeuta jsou nabízeny speciální kombinované programy pro lepší porozumění svému tělu a pro usnadnění zvládání nemoci nazvané

Potkalo se tělo s duší a Symptomy. Pro více informací můžete kontaktovat přímo psychoterapeutku Renatu Malinovou (renata.malinova@vfn.cz) nebo fyzioterapeutku Lucii Suchou ( ).


Poslední změna: 17. říjen 2023 09:06 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Telefony

Jednotka intenzivní péče - JIP

224 965 515

Dospělí (C)

224 965 574

Lůžkové oddělení muži

224 965 526

Lůžkové oddělení ženy

224 965 530

Cévní ambulance

224 965 563Ostatní pracoviště ❯


Spojení

Neurologická klinika (hlavní budova)

Kateřinská 30, Praha 2

MHD | autem


Neurologická klinika (lůžkové: ženy, muži)

Viničná 9, Praha 2

MHD | autem


Fakultní poliklinika (RS Centrum)

Karlovo náměstí 32, Praha 2

MHD | autem